Jak rozjaśnić skórę?

Jasna skóra to marzenie wielu kobiet.  Czy można sprawić, by skóra stała się jaśniejsza? Czy można cieszyć się jasną cerą, a w celu jej uzyskania korzystać z domowych metod?

Do wybielania skóry i pozbywania się kłopotliwych przebarwień najczęściej używana jest cytryna. Sok z cytryny może zdziałać cuda. Stosowany jest często do rozjaśniania piegów oraz plam będących efektem opalania.

Stosowanie cytryny to przemywania twarzy ma również inne pozytywne skutki. Działa przeciwzmarszczkowo i zmiękcza skórę. Sok z cytryny może pomóc również w walce ze śladami po trądziku.

Jak stosować cytrynę w zabiegach pielęgnacyjnych? Najprostsza metoda polega na wcieraniu w skórę soku z cytryny dwa razy dziennie: rano i  wieczorem. Można również wykorzystać cytrynę do rozjaśniania wybranych miejsc w inny sposób. Wystarczy pokroić ją na plasterki i nałożyć je na te miejsca, które chcemy rozjaśnić. Można również stworzyć domowym sposobem krem rozjaśniający. Do jego ?produkcji? wystarczy gliceryna, do której dodaje się kilka kropel soku z cytryny. Tak przygotowany krem należy wmasować w to miejsce, które ma zostać rozjaśnione.

Skorzystanie z takiej cytrynowej metody rozjaśniania cery ma jednak dwa słabe punkty. Przede wszystkim wymaga cierpliwości oraz systematyczności. Efekty rozjaśniającego działania cytryny nie będą widoczne od razu. Po drugie należy pamiętać, by po zastosowaniu cytryny jako środka rozjaśniającego nie wystawiać skóry od razu na słońce.

Comments are closed.