Jak wykonać dekoracyjne mydełka?

mydlo22

Nastała moda na przedmioty handmade. Wiele osób potrafi samodzielnie robić piękną biżuterię, torebki, drobne lub większe bibeloty. Można upiększyć dom, samodzielnie renowując i ozdabiając meble ale równie dobrze jest się skupić na detalach. Piękną ozdobą łazienki może stać się kolorowe mydło.

Taki drobny, wrecz prozaiczny kosmetyk nie tylko wykorzystamy w sposób tradycyjny, ale także jako oryginalną dekorację. Do wykonania zestawu mydełek potrzebne jest zwykłe mydło glicerynowe zakupione w sklepie. Wkładamy je do naczynia, a to z kolei ustawiamy w drugim wypełnionym wodą. Kosmetyk doskonale rozpuści się w kąpieli wodnej i właśnie w takim stanie skupienia należy do niego dodać wybrany przez siebie barwnik kosmetyczny. Nie więcej niż kilka kropli. Dodatkowo wkraplamy odpowiedni olejek zapachowy i mieszamy. Mikstura nabiera koloru i
zaczyna pięknie pachnieć.

Teraz należy wybrać odpowiednią formę, do której zostanie przelana. Od tego będzie zależeć kształt naszego mydełka. Jeśli zechcemy przybierze ono formę serca, babeczki bądź choinki. Dodatkową atrakcja wizualną mogą stanowić rzeczy włożone do przygotowanych wcześniej foremek takie jak: suszone płatki kwiatów, muszelki czy koraliki. Mydło zastygnie wtapiając się w wybrane przez nas dekoracje i uatrakcyjni wynik pracy. Kosmetyk ma być kolorowy i pachnący.
Ostatnim etapem pracy jest zastygnięcie wyrobu w formie. Trwa to z reguły dobę. Mydełka w stanie stałym należy wyjąć z foremek i ustawić na wannie lub zlewozmywaku. Tu będą ciszyły oczy domowników i gości.

Comments are closed.