Peeling cynamonowy

Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych stopach. Aby osiągnąć ten cel nie trzeba koniecznie kupować drogich kosmetyków ani odwiedzać salonu kosmetycznego. Wystarczy przeszukać domową spiżarnię i zrobić sobie peeling cynamonowy. Zabieg ten jest prosty do wykonania, a jednocześnie bardzo skuteczny.

Składniki z których się go wykonuje mają działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Cynamon, jak wykazały badania, działa leczniczo na infekcje, a miód, który również znajduje się w specyfiku usuwa bakterie i wygładza skórę. Peeling cynamonowy to bardzo przyjemny i prosty w wykonaniu zabieg. Wystarczy wziąć łyżkę cukru najlepiej brązowego, 2 łyżki gęstego miodu oraz łyżeczkę zmielonego cynamonu.

Wszystko dokładnie wymieszać i nałożyć na uprzednio wymoczone stopy. Ostatnią czynnością jest wymasowanie stóp ruchami okrężnymi. Masowanie powinno trwać kilka minut. Po czym środek należy dokładnie zmyć i osuszyć stopy. Po wykonaniu zabiegu warto użyć balsamu nawilżającego. Peeling cynamonowy jest prawdziwym dobrodziejstwem dla stóp i warto go wykonywać w miarę regularnie.

Comments are closed.