Prostowanie keratynowe włosów

Codzienne prostowanie włosów, zwłaszcza w przypadku włosów dłuższych, jest zabiegiem dość żmudnym. Nie wolno też zapominać o tym, że częste używanie prostownicy ma niestety negatywny wpływ na włosy, nawet jeżeli będziemy używać odpowiednich kosmetyków termoochronnych. To jednak nie znaczy, że musimy rezygnować z idealnie prostych włosów.

Rozwiązaniem jest prostowanie keratynowe – profesjonalny zabieg, po którym włosy będą proste przez kilka miesięcy, poza tym będą wyglądać o wiele zdrowiej niż wcześniej.

Prostowanie keratynowe włosów – kilka informacji

Dość często prostowane keratynowe nazywane bywa także prostowaniem brazylijskim, a to dlatego, że tego rodzaju zabiegi na włosach przeprowadzono najpierw w Brazylii. W wielkim skrócie zabieg prostowania polega na wprowadzeniu w strukturę włosa keratyny (wymieszanej m.in. w witaminami i różnymi ekstraktami roślinnymi). Keratyna to naturalny budulec włosa, zatem jej zastosowanie nie tylko nie prowadzi do powstania żadnych zniszczeń, ale wręcz poprawia kondycję włosów. Trzeba przyznać, że sam zabieg prostowania włosów keratyną jest dość czasochłonny, jednak efekty są naprawdę świetne.

Przebieg prostowanie keratynowego jest następujący:

  • włosy myte są przy użyciu szamponu otwierającego ich łuski, a następnie lekko podsuszane;
  • kolejny krok to nałożenie keratyny za pomocą pędzla, trzeba poczekać ok. pół godziny przez kolejnym etapem zabiegu;
  • włosy są suszone i prostowane przy użyciu prostownicy.

Prostowanie keratynowe – zalety zabiegu

Zabieg prostowania włosów keratyną może być przeprowadzony także i u tych osób, które uskarżają się na dość zniszczone włosy. Prostowanie keratynowe to znakomite rozwiązanie w przypadku osób, które nie przepadają za codzienną stylizacją fryzury, np. suszeniem na szczotce, a także i tych, których włosy mają tendencję do puszenia się albo splątywania. Keratyna, jako naturalny składnik struktury włosa, pozytywnie wpłynie na wygląd włosów. Co istotne, włosy są odmienione od razu po zabiegu.

Najważniejsze zalety prostowanie keratynowego:

  • włosy są naturalnie lśniące i gładkie, wyglądają o wiele lepiej;
  • włosy są mniej podatne na niszczenie się, w tym też na rozdwajanie się końcówek;
  • na wygląd włosów nie wpływa wilgotność powietrza;
  • nie ma potrzeby stylizacji włosów za pomocą prosownicy;
  • efekty zabiegu są trwałe – pięknymi, prostymi włosami można cieszyć się nawet 3-6 miesięcy;
  • zabieg jest odwracalny, z czasem keratyna wypłukuje się z włosów.

 

Comments are closed.