Śniadanie a odchudzanie

Troszczące się o zachowanie idealnej wagi i szczupłej sylwetki panie chętnie stosują rygorystyczne diety, odliczają kalorie oraz spędzają wiele na ćwiczeniach mających ukształtować ich sylwetkę. Często jednak te same panie popełniają podstawowy błąd związany z odchudzaniem. Tym błędem jest zaś rezygnacja ze śniadania. Tymczasem dietetycy i lekarze alarmują: śniadanie jest nie tylko najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ale i ważnym elementem w procesie odchudzania. Ci, którzy rezygnują z tego posiłku, nie tylko mają większe problemy z utrzymaniem szczupłej sylwetki, ale i tracą na wadze znacznie wolniej, niż te osoby, które w swej diecie starannie planują te poranne posiłki.

Dlaczego śniadanie jest takie ważne? Czym grozi rezygnacja z niego? Śniadanie to pierwsza dawka energii, której potrzebuje nasz organizm by poradzić sobie z czekającymi na niego zadaniami. To najlepszy sposób na pobudzenie do działania oraz na rozruszanie metabolizmu. Ci, którzy ze śniadania rezygnują, często po kilku godzinach pracy zaczynają odczuwać silny ból. Chcąc go szybko zaspokoić, sięgają po to, co jest akurat pod ręką.

Niestety, najczęściej są to niezbyt zdrowe i bardzo kaloryczne przekąski, którym głodnej osobie tak trudno się oprzeć. Ci, którzy zaczynają dzień od śniadania, takich problemów nie mają, zaś w przypadku pojawiającego się uczucia głodu łatwiej im zachować kontrolę nad wyborem przekąski najlepszej na drugie śniadanie.

Praktycznie każda dieta odchudzająca w największym stopniu koncentruje się na śniadaniu. Lekkie i zdrowe, powinno dostarczyć nie tylko energii, ale i niezbędnych witamin oraz składników odżywczych. Mleko, sok owocowy, jajko lub twarożek ? to produkty szczególnie zalecane na śniadanie. Śniadanie wcale nie musi być tuczące. Białe pieczywo można zastąpić ciemnym, zamiast tłustych dodatków wybrać chude wędliny? To najlepszy sposób, by najeść się do syta, dostarczyć organizmowi energii do działania i nie odczuwać w ciągu dnia pokusy sięgnięcia po bardziej kaloryczną przekąskę.

Comments are closed.